"Багато наших читачів розглядають нерухомість саме як актив для інвестиції. Ми вирішили створити для них інструмент, який допоможе розібратися з одним з головних показників роботи забудовників – надійністю", – повідомив Станіслав Туглоуков, керівник "Мінфіну".

Особливість рейтингу – використання даних тільки про введені в експлуатацію об'єкти, а не про заявлені до здачі. Другий важливий момент – в рейтингу відображені об'єкти всіх забудовників, а не тільки 10 або 20 найбільших.

Третя, і, можливо, найкорисніша для користувачів порталу відмінність рейтингу "Мінфіну" від інших аналогічних проектів – наявність показника середнього терміну будівництва житлових об'єктів для кожного забудовника.

Завдання з розплутування корпоративних зв'язків між учасниками будівельного процесу виконала аналітична система YouControl. Інформацію про житлові об'єкти, не внесені в базу даних Державної архітектурно-будівельної інспекції, допомогла зібрати юридична компанія Constructive Lawyers.

Рейтинг забудовників – це перший крок на шляху розширення порталу "Мінфін". Зовсім скоро у нас з'явиться нова рубрика, присвячена нерухомості. Цей ринок дуже цікавий нашим читачам, вони активно обговорюють його. Тому будемо і далі розвивати цей напрямок,
– говорить головний редактор "Мінфіну" Тарас Ільків.

В загальному у рейтинг забудовників житлового фонду Києва ввійшли 39 учасників. Спільними зусиллями учасники рейтингу повністю або частково ввели в 2016 році в експлуатацію 71 житловий комплекс в Києві, в якому нараховується 113 нових житлових об'єктів.

Перша десятка рейтингу виглядає так: ХК Київміськбуд – 10 житлових комплексів, Укрбуд – 7 ЖК, Stolitsa Group, GEOS,, Інтергал-Буд, Житлоінвестбуд-УКС, ДКК-Житлобуд – по три житлових комплекси, С.К.С./Район, Фундамент, Укрбуд Груп – по два ЖК.

В десятку забудовників, які здали найбільше квартир, увійшли: ХК Київміськбуд – 4333 квартири, Аркада – 1921 квартира, ДКК-Житлобуд – 1642 кв., Укрбуд – 1495 кв., Житлоінвестбуд-УКС – 1280 кв., Stolitsa Group – 947 кв ., GEOS – 669 кв., Буд Девелопмент – 658 кв., Інтергал-Буд – 630 кв., Ковальська – 528 кв.

З повною версією рейтингу можна ознайомитися тут.

"Мінфін" – найпопулярніший сайт про фінанси та бізнес, який публікує аналітику, новини, валютні котирування та експертні думки. Щоденна аудиторія перевищує 150 тисяч унікальних користувачів. Входить в холдинг Treeum (об'єднує в себе Finance.ua, Finline, Bank-Online).