Відповідний підрахунок зробив ресурс LIGA.net.

Водночас видання зауважує, за даними слідства Генеральної прокуратури, Укртелеком заклав все ліквідне майно "Сбербанку Росії" за кредитним договором на 250 мільйонів доларів.

Читайте також: Ахметов отримав контроль над найбільшим українським металургійним підприємством

Наразі ж співробітники відомства ведуть кримінальне розслідування на предмет того, чи виконала ЕСУ (дочірня компанія СКМ – "24") умови приватизації найбільшого оператора фіксованого зв'язку та інтернету.

Так, у ГПУ заважили, що "Сбербанк" видав кредит під заставу активів, пов'язаних з наданням мобільних телекомунікаційних послуг. Однак термін його погашення (до 16 листопада 2016 року) вже давно пройшов.

За словами директора департаменту зі зв'язків з громадськістю та зовнішніх комунікацій Укртелекому Михайла Шуранова, запорукою кредиту дійсно є частина активів оператора зв'язку.

Він наголошує, що мова йде про частину обладнання та деякі об'єкти нерухомості, щоправда конкретні цифри менеджер не називає.

Крім того, Шуранов додає, що сума застави відповідає чинній кредитній лінії, але вона є зараз значно меншою, аніж зазначені ГПУ 250 мільйонів доларів.

Зауважимо, що у свіжому звіті компанії за другий квартал зазначено, що загальна закладеність оператора за кредитами зараз становить 1,736 мільярда гривень. Однак частину з цієї суми (343 млн грн) оператор ще за підсумками 2016 роки точно був винен China Development Bank.

До слова, договір з китайцями на отримання довгострокової кредитної лінії з лімітом у 50 мільйонів доларів Укртелеком уклав наприкінці 2015 року. Мета позики – модернізувати мережу.

Читайте також: Компанія Ахметова на непідконтрольній Україні території отримала значну податкову розстрочку

Отже, за іншими кредитами (не китайськими) оператор може бути винен не більше 1,4 мільярда гривень, що за нинішнім курсом становить 54 мільйона доларів.

"Тому більш релевантними, швидше за все, виявляться цифри піврічної давності. За підсумками 2016 року, Укртелеком ще не повернув за одним з кредитів від 2011 року близько 1 мільярда гривень. Можливо, це і є більш точна сума, що залишилася боргу перед російським банком", – резюмують журналісти видання.

Раніше повідомлялось, що Укртелеком віддав все своє ліквідне майно у заставу "Сбербанку Росії", незважаючи на те, що має борг перед українськими державними "Ощадбанком" і "Укрексімбанком".