Усі документи Україна та Туреччина підписали за підсумками засідання Стратегічної ради високого рівня.

Радимо ознайомитися! Зустріч Ердогана і Зеленського: що обговорювали

Спільна заява Зеленського та Ердогана

Документ підтверджує незмінність підтримки з боку Туреччини суверенітету та територіальної цілісності України. Також ця заява визначає пріоритетні завдання в усіх сферах розвитку українсько-турецького стратегічного партнерства.

Зокрема мовиться про такі сфери:

  • політична,
  • безпекова,
  • військова,
  • торговельно-економічна,
  • оборонно-промислова,

Реалізація програми сприятиме посиленню прагматичної складової стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною.

Угода про військово-фінансове співробітництво

Документ передбачає фінансову допомогу українській армії від Туреччини. Також Київ і Анкара домовилися "надати імпульс" співпраці в авіаційній галузі, зокрема щодо будівництва та постачання літаків АН-178. Крім того, уряди країн підписали Протокол про втілення фінансової допомоги.

Відповідно до укладених угод, Туреччина збирається виділити 200 мільйонів турецьких лір (майже 36 мільйонів доларів). Ці гроші мають піти на потреби Збройних Сил України, а саме на придбання турецьких товарів військового та подвійного призначення.

Меморандум про взаєморозуміння щодо переговорів про Угоду про зону вільної торгівлі

Підписали документ міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов і міністр торгівлі Туреччини Рухсар Пекджан.

Зеленський під час спільного брифінгу з Ердоганом підкреслив, що підписання цього меморандуму дасть поштовх представникам обох країн, які працюють над текстом угоди про зону вільної торгівлі. Відповідний сигнал отримають і представники міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва.

Це дасть поштовх у багатьох сферах: сільське господарство та харчова промисловість, житлове будівництво, енергетика та енергоефективність, транспорт і туризм. Ми також маємо значний потенціал у сферах машинобудування, виробництва обладнання для транспорту та енергетики,
– підкреслив український президент.

Він додав, що вони з Ердоганом поставили собі за мету підвищити обсяг двосторонньої торгівлі до 10 мільярдів доларів.

За його словами, під час зустрічі з Ердоганом було знайдено шляхи активізації співпраці у транспортній сфері. Стосується вона, зокрема, інтермодальних (операції з залученням різних видів транспорту) та поромних перевезень.

"Вважаю, що Україна й Туреччина мають відігравати ключову роль у транспортних потоках, які з’єднають Східну та Північну Європу з Близьким Сходом і Центральною Азією", – наголосив Зеленський.

До теми! Імпорт каспійського газу до України: про що домовились Україна і Туреччина

Угода про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія

Документ укладено між Кабінетом міністрів України та урядом Туреччини. З українського боку угоду підписав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, а з турецького – заступник міністра внутрішніх справ Мухтерем Індже.

Документ передбачає:

  • Україна та Туреччина взаємно визнаватимуть посвідчення водія, видане у кожній з країн.
  • Країни обмінюватимуться інформацією про ці посвідчення.
  • Мовиться про посвідчення водія, які видаватимуть як громадянам України та Туреччини, так і тим особам, які постійно або тимчасово проживають на території кожної з держав.

Зеленський наголосив, що підписання угоди створює кращі умови для українських громадян.

Меморандум про взаєморозуміння щодо надзвичайних ситуацій

Документ уклали українська Державна служба з надзвичайних ситуацій і турецька Президенція з управління на випадок катастроф і надзвичайних ситуацій, що входить до структури Міністерства внутрішніх справ країни.

Документ передбачає посилення співпраці в галузі запобігання катастрофам і надзвичайним ситуаціям, а також щодо ліквідації їхніх наслідків. Передусім мовиться про посилення безпеки в Чорноморському регіоні. Так, Україна та Туреччина взаємодіятимуть у сфері пошуково-рятувальних робіт у Чорному морі.

Протокол про співробітництво архівних служб України та Туреччини

Документ підписали голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов і Директор дирекції державних архівів при президентові Туреччини Угюр Унал.

Документ налагоджує, посилює та розвиває взаємовигідний і конструктивний діалог між архівними установами України та Туреччини.

Цікаво! Зустріч Зеленського та Ердогана: чим Україні вигідна співпраця з Туреччиною

Дивіться спільний брифінг Ердогана та Зеленського за підсумками засідання Стратегічної ради високого рівня