Так вважає народний депутат, член парламентського комітету з питань транспорту Володимир Гусак.

"Укрзалізниця" періодично говорить про необхідність підвищення залізничних тарифів. Але я думаю, що це рішення не буде прийнято до визначеності з новим керівництвом УЗ", – сказав він в ексклюзивному коментарі бізнес-порталу UAprom.

За його словами, зараз є невизначеність з топ-менеджментом залізничної компанії.

"Кажуть, що контракт з Войцехом Балчуном начебто продовжений. Справді, в ньому є пункт, згідно з яким його можна пролонгувати, але можна і розірвати за два місяці. Але, в принципі, це нормально, що до призначення нового керівника він виконує свої зобов'язання. У такого підприємства повинен бути керівник", – зазначив Гусак.

У той же час нардеп висловив здивування, що в уряді вже два місяці не можуть заслухати звіт про діяльність Балчуна і ухвалити рішення про його майбутнє.

"Така невизначеність дуже погана, насамперед, для самої "Укрзалізниці", оскільки це підприємство повинно чітко управлятися, а також має бути середньострокове і довгострокове планування. Але про яке середньострокове і довгострокове планування можна вести мову, якщо ми не знаємо, хто буде главою УЗ? У такій ситуації, звичайно ж, немає ніякого сенсу в підвищенні тарифу, оскільки необхідність підвищення тарифів обґрунтовують інвестиційною програмою. Але якщо немає середньострокового і довгострокового планування, то про яку інвестиційну програму може йти мова?", – констатував він.

При цьому Гусак нагадав, що аналогічна ситуація виникала у 2014 і 2015 роках, коли на інвестпрограму УЗ виділялися десятки мільярдів гривень, але досі ніхто не можемо розібратися, куди пішли ті гроші.

Відповідаючи на питання, який зараз статус у голови УЗ Балчуна, нардеп зазначив, що де-юре він залишається генеральним директором, оскільки поляк був гендиректором, і поки він не звільнений, контракт може автоматично продовжуватися.

"Але де-факто у Балчуна статус виконуючого обов'язки голови УЗ, оскільки його майбутнє не визначено, а Кабмін не заслухав його звіт", – підкреслив Гусак.

Відповідаючи на питання, яка поточна ситуація з пропуском українських ж/д вантажів на україно-словацькому кордоні, нардеп повідомив, що "стало трохи легше, але проблеми тривають".

"Абсолютно незрозуміло, чому "Укрзалізниця" свідомо віддає перевагу іноземним вантажів та іноземним виробникам, а українські терплять збитки", – зазначив він.

За його словами, залізничники пообіцяли виправити ситуацію і збільшити пропуск українських вантажів. "Потрібно чітко розуміти, що ми не проти транзиту. "Укрзалізниця" повинна отримувати дохід і максимально використовувати інфраструктуру. Але ми проти того, щоб транзит здійснювався за рахунок українських виробників. Ми за те, щоб всі вантажі максимально проїжджали", – підкреслив нардеп.

При цьому Гусак повідомив, проблеми з пропуском були пов'язані з ремонтами ж/д колій зі словацької сторони. "У липні будуть ремонти, про що словаки попереджали заздалегідь, і ми подивимося, як УЗ буде пропускати вантажі", – зазначив він.