Про це розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, повідомляє "Уніан".

Зазначимо, що розпорядження КМДА №668 від 6 червня в Києві затверджено нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Читайте також: Тарифи на холодну воду і газ зросли: чому і скільки тепер доведеться платити

У поясненні до розпорядження зазначається, що нові тарифи передбачені для 8 тисяч 327 будинків столиці. В розпорядженні повідомляється, що середній розмір тарифу для цих будинків становить 6,43 гривні за 1 квадратний метр з ПДВ.

Тариф, який з 2010-2011 років був незмінним на рівні 3 гривні в середньому за 1 квадратний метр, зараз змінено на 5,8 гривні за 1 квадратний метр. Тобто ми говоримо фактично про підвищення в 1,5-2 рази,
– розповів заступник голови КМДА.

Він додав, що протягом останніх 2 років влада міста отримувала звернення від комунальних підприємств, які виконують функції з утримання будинків та прибудинкових територій, з проханням скоригувати тарифи.

Пантелеєв також зазначив, що влада тривалий час відмовляла підприємствам, розуміючи, що є межа платоспроможності людей у зв’язку з підвищенням тарифів на інші комунальні послуги, зокрема, теплопостачання, гарячу воду, електрику тощо.

Читайте також: Гройсман потішив новиною щодо ціни на газ

"Зараз ситуація більш-менш стабілізувалась, і ми вимушені йти на підвищення, щоб забезпечити стабільну роботу підприємств", – наголосив заступник голови КМДА.

Водночас він зауважив, що залишаться чинними пільгові механізми розрахунку: у разі сплати до 20 числа місяця діє пільговий тариф, що є нижчим на 10%.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Києві вирішили вдвічі підняти плату за утримання багатоквартирних будинків.