Це, в свою чергу, призведе до збільшення експортної виручки на 150 млн доларів в рік за рахунок продажу за кордон української продукції, зробленої за допомогою металобрухту, який залишився в країні.

Про це йдеться в листі на адресу Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, голови РНБО Олександра Турчинова від об'єднання "Металургпром" і Федерації Металургів України. Документ пропонує вищому керівництву країни покроковий план із виходу з кризи підприємств-експортерів гірничо-металургійного комплексу.

Збільшити мито при експорті з України стратегічної сировини – металобрухту до 35 євро за тонну і знизити ставки на імпорт металобрухту до 0%, що дозволить збільшити обсяг надходжень до бюджету від експортного мита, поліпшити ситуацію із забезпеченням металобрухтом вітчизняних підприємств (у 2015 році українські металурги недоотримали 0,85 млн тонн металобрухту при експорті в 1,2 млн тонн) і наростити обсяги виробництва продукції з більш високою доданою вартістю (металопрокат), збільшити експорт, а отже і експортну виручку на 150 млн доларів на рік,
– йдеться в листі.

Як повідомлялося раніше, гірничо-металургійний комплекс України знаходиться в складних умовах через внутрішньої та світової кризи галузі. На світовому ринку спостерігається надлишок пропозицій продукції гірничо-металургійного комплексу. Українським підприємствам доводитися перебувати в жорсткій конкуренції з такими країнами як РФ, Китай, Туреччина та Австралія.