Закон передбачає тимчасове триразове підвищення експортного мита на металобрухт для ліквідації критичного дефіциту цієї сировини в металургійному комплексі для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення інфраструктури.

Ініційований закон забезпечить безперебійні поставки сировини українським металургам і принесе в бюджет ще мінімум 500 млн грн щорічно. Дана законодавча ініціатива і закон про 10-річну заборону вивезення лісу-кругляка — ланки єдиного ланцюга. Забезпечити виробників сировиною через встановлення вигідних їм "правил гри" — обов'язок держави. Хоча податки, кредити і внутрішній попит для промисловців не менш важливі,
— повідомив Галасюк.

"Верховна Рада здала свій іспит, коли стояв вибір між 250 тисячами робочих місць в гірничо-металургійній галузі та інтересами не завжди легального бізнесу з вивезення брухту з країни. Я переконаний, що цей закон буде підтриманий і Президентом. Це в інтересах не тільки металургів, промисловців, а й кожного українця. Адже втрата експорту металургів — це новий обвал гривні та новий витік інфляції".

21 квітня Верховна Рада прийняла закон №3868 "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури". Закон передбачає тимчасове підвищення експортного мита на брухт чорних металів з 10 до 30 євро за тонну.