Овочі, які були зібрані ще у 2020 році, вимагають витрат на зберігання, що значно підвищує їхню ціну. Таку думку висловив виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Зверніть увагу Зростання цін та відновлення економіки: що прогнозує НБУ на 2021 рік

На які продукти зростуть ціни

Економіст зауважив, що традиційно кожен рік в Україні дорожчає борщовий набір. Відтак 2021 не стане винятком. Крім цього, в Україні немає достатньої кількості сховищ, аби забезпечити збереження врожаю.

Я не здивуюся, коли на початку квітня ми побачимо на полицях єгипетську або турецьку картоплю. Тоді ціна настільки підніметься, що буде вигідно везти імпорт,
– відзначив він.

Також він розповів, що меншою мірою зростатимуть ціни на м'ясо, тому що на сьогодні вартість впирається в реальний платоспроможний попит населення.

Однак економіст зазначив, що відбудеться не надто сильне здорожчення, тобто, не буде якихось критичних зростань. Але принаймні збільшення вартості товарів на 5 – 7% за 2 місяці українці побачать.

За словами Олега Пендзини, те, що ми на сьогодні бачимо в Україні – результат світових процесів. Зокрема, якщо мовиться про зернові, то на міжнародних ринках ціна всюди зросла.

"Зернові йшли вгору, як наслідок збільшувалась вартість комбікормів. А 60% від їхньої вартості – це ціна яєць, і ми вже бачимо серйозне зростання", – пояснив він.

Зниження курсу долара не гарантує зниження вартості товарів, – Пендзина

Курс долара продовжує падати. Нацбанк 9 лютого встановив офіційний курс на рівні 27,67 гривні. Це на 10 копійок менше, ніж 8 лютого.

Втім економіст наголосив, що зниження курсу долара не гарантує зниження вартості товарів. Крім цього, українцям не варто очікувати здешевшання імпортної продукції. Адже імпортери давно заклали валютні ризики в ціну товару, і ми їх купуємо за ціною, яка передбачає курс гривні до долара на рівні 29,2.

Читайте також Гривня стрімко росте: що буде з курсом долара цього тижня

Директор економічного дискусійного клубу також повідомив, що на сьогодні гривневий депозит має значно вищий відсоток, ніж доларовий. Відтак порадив українцям тримати гроші саме в гривні, принаймні найближчі пів року.