"Наслідки суверенного дефолту непередбачувані, але ми вважаємо, що вони можуть бути дуже серйозними для фінансового профілю будь-якого комерційного банку в Україні, навіть такого сильного в місцевому контексті, як "ПриватБанк", — наголошується в повідомленні агентства.

Згідно з ним, збережений негативний прогноз рейтингу.

У той же час S&P підтвердило короткостроковий рейтинг контрагента "ПриватБанку" — "С".

У зв'язку з планами уряду з реструктуризації зовнішнього комерційного боргу агентство відзначає збільшення невизначеності з приводу можливості "ПриватБанку" погасити свій випуск єврооблігацій на 200 мільйонів доларів з погашенням у вересні 2015-го в повному обсязі і в термін, особливо, якщо до цього трапиться дефолт за деякими суверенними зобов'язаннями. S&P допускає, що "ПриватБанк" вирішить не погашати єврооблігації після консультації з Національним банком України і МВФ, щоб зберегти валюту для задоволення можливого вилучення депозитів в іноземній валюті.

Читайте також: Порошенко тримає багатомільйонний депозит у банку Коломойського, — ZN.UA

На думку агентства, бізнес-позиція приватного банку погіршилася до "адекватної" з "сильної". S&P також прогнозує, що рентабельність банку значно знизиться в 2015 і 2016 роках, опустившись нижче, ніж у зарубіжних аналогів, у зв'язку зі створенням великого обсягу додаткового забезпечення. В результаті агентство переглянуло індивідуальну оцінку характеристик кредитоспроможності банку (SACP) з "B-" до "ССС +".

У повідомленні S&P також наголошується, що, незважаючи на девальвацію гривні, достатність капіталу "ПриватБанку", згідно з національними стандартами бухгалтерського обліку, відповідає мінімальним вимогам в 10%. Також стійка позиція "ПриватБанку" забезпечена більш високою якістю активів, достатніми резервами і активною підтримкою акціонерів, зокрема за рахунок найближчого збільшення капіталу банку на 5 мільярдів гривень.

Крім того, "ПриватБанк" найменше схильний до впливу ситуації з державним боргом через невелику частку в його портфелі державних облігацій і цінних паперів держпідприємств, вказує S&P.

Нагадаємо, в кінці березня Національний банк України прийняв рішення про підтримку ліквідності "Приватбанку" та надання чергової суми стабілізаційного кредиту на суму 800 мільйонів гривень терміном на два роки. Перед цим "Приватбанк" отримав 1 мільярд 215 мільйонів гривень стабілізаційного кредиту.

В середині квітня Нацбанк України видав "Приватбанку" черговий стабілізаційний кредит у розмірі 1,22 мільярдів гривень терміном на 2 роки.