Вартість золота зросла на 2,3% і тепер його ціна становить 1588,13 долара за унцію. Зауважимо, що це максимальний показник від квітня 2013 року. Тим, часом у Сингапурі торгували за ціною в 1575,36 доларів за унцію, а ф'ючерси (договір про купівлю-продаж біржового активу) набрали аж 2,5% – 1590,9 доларів, пише Bloomberg.

Зверніть увагу! Наслідки вбивства Сулеймані: парламент Іраку проголосував за вислання військ США

Водночас підскочила вартість і інших дорогоцінних металів, зокрема срібла, платини та паладію. Щодо останнього, то його ціна зросла на 1,2% до 2073,90 долара за унцію. І це також є рекордно високим показником. Срібло, зі свого боку, зросло до 18,5081 долара за унцію.

Зауважимо, що золото активно дорожчає від початку 2020 року. І такі показники є найбільшими за майже десятиліття. Аналітики прогнозують подальше зростання вартості цього металу, якщо напруга на Близькому Сході зростатиме. Також на цьому тлі дорожчають і акції золотодобувних компаній.

Щоправда, окрім геополітичних факторів, на таку ціну золота також впливають:

  • слабший долар,
  • нижчі реальні ставки,
  • наслідки торговельної війни для стримування світового зростання.

Водночас золото цінують ще й за його найкращий захист.

До слова за 2018 рік українці купили понад 131 кілограм золотих злитків. Якщо поділити це на кількість тижнів у році, то виходить що дорогоцінний метал купують по три кілограми в тиждень.

До теми! Відтепер купувати валюту та банківські метали українці можуть без обмежень