Фонд боротьби з коронавірусом становить майже 65 мільярдів гривень. Проєкт постанови про порядок використання цих грошей опублікований на сайті Кабінету Міністрів.

Раніше Кабмін розробляє план поетапного запуску транспорту: як це відбуватиметься

Відтепер, після ухвалення цього порядку, кошти можуть уже використовувати на потреби із боротьбою з COVID-19.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль написав у своєму телеграм-каналі, на що гроші підуть у першу чергу:

 • закупівля медичних товарів, робіт і послуг,
 • доплати медикам та працівникам критичної інфраструктури,
 • підтримка пенсіонерів.

Який порядок надання грошей з Фонду?

 1. Подається звернення від міністерств, обласних адміністрацій до Кабміну. У заерненні зазначають напрям, розпорядника, умови, пропозиції зодо обсягу коштів.
 2. Кабмін відповідно до пріоритетності витрат протокольним рішенням доручає профільному міністерству розглянути звернення і підготувати проєкт про виділення коштів.
 3. Розробник розглядає звернення і у тижневий термін готує проєкт рішення Кабміну.
 4. Після схвалення рішення Кабміну головний розпорядник звертається до комітету Верховної Ради з питань бюджету щодо погодження відповідного рішення.
 5. Головний розпорядник надсилає Мінфіну погодження відповідного рішення комітету для внесення змін до розпису дежрбюджету, а далі розробляє затверджує відповідні документи.
 6. Мінфін проводить моніторинг використання коштів.
 7. Головний розпорядник забезпечує використання коштів, не допускаючи кредиторської заборгованості на 30 день з дня відміни дії карантину.
 8. Залишки бюджету, які не використали у Фонді перераховують до казначейства до загального фонду бюджету держави.

Що таке Фонд боротьби з COVID-19? Це фонд у складі державного бюджету. Його мета – запобігати негативним наслідкам кризових явищ у зв’язку з виникненням і поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19. В уряді вважають, що завдяки фонду можуть підвищити ефективність діяльності державних органів та місцевої влади. Крім того, сподіваються таким чином забезпечити економічну стабільність в Україні.

Кому держава надасть соціальну допомогу?

 • Пільгова державна іпотека для переселенців та учасників АТО.
 • Разова надбавка в 1 тисячу гривень пенсіонерам, які отримують менш як 5000. Загалом видатки виплати пенсій збільшуються на 29,7 мільярда гривень. Зазначимо, що з 1 травня в Україні проводитимуть індексацію пенсій, яка складе 11%. До того ж з квітня пенсіонери, які досягли 80-річчя отримують додаткові 500 гривень до пенсії, якщо вона не перевищує 9205 гривень.
 • Доплата медичним працівникам та працівникам соцзахисту. Видатки на державну програму медичних гарантій збільшуються на 15,7 мільярда гривень.
 • Допомога членам сімей медичних працівників, які померли від COVID-19.
 • Додаткові субсидії для громадян, яких звільнили під час карантину. В середньому до 300 гривень.
 • Допомога на дітей ФОПам, які зупинили свій бізнес через карантин

Бюджет 2020
Що скоротили у бюджеті на 2020 рік задля створення Фонду боротьби з COVID-19 / Інфографіка 24 каналу