Зміни у структурі НБУ Рожкова і Сологуб прокоментували на власних сторінках у соцмережах. Так, Рожкова заявила про потенційний конфлікт інтересів у блоці "Ринкові операції".

До теми Нацбанк знову змінив структуру: Рожкову залишили без більшості повноважень

Водночас вона додала, що нова структура "однозначно краща" за попередню.

Департамент банківської методології, на мою думку, треба було підпорядковувати монетарному блоку, в якому зараз і департамент методології небанківського сектору, і департамент Фінстабільності. Так, ми дійсно розведемо методологію і нагляд по окремих блоках. У блоці "Ринкові операції" є потенційний конфлікт інтересів. Адже "Ринкові операції" – це, зокрема, і операції з рефінансування,
– наголосила вона.

Рожкова також додала, що вважає добрим знаком те, що остання реорганізація є результатом попередніх консультацій з міжнародними партнерами. Водночас вона піддала критиці те, що рішення про неї приймалось без попереднього обговорення з членами правління НБУ.

Як відреагував Сологуб

Заступник голови Нацбанку у своєму твіттері зазначив, що підтримує скасування невиправданих, на його погляд, змін в оргструктурі НБУ. Проте вважає, що розподіл повноважень між членами правління Нацбанку не відповідає їх професійному профілю.

Підтримую скасування невиправданих змін в оргструктурі НБУ. Але вважаю, що розподіл повноважень між членами правління не відповідає їх професійному профілю та несе ризики для ефективного виконання НБУ функції з підтримання фінансової стабільності,
– зауважив він.

Що відомо про зміну структури НБУ:

  • Правління Нацбанку на засіданні 11 грудня змінило організаційну структуру.
  • Згідно зі змінами, заступниця голови НБУ Катерина Рожкова стала очолювати Фінансово-адміністративний і операційний блок регулятора, але її позбавили повноважень у сфері регулювання небанківських фінустанов.
  • Водночас з-під відомства глави Нацбанку були виведені департаменти банківського нагляду, фінансового моніторингу, виїзних перевірок, ліцензування та нагляду за небанківським фінансовим ринком. Їх перевели в окремий блок "пруденційного нагляду".
  • Голова Ради НБУ Богдан Данилишин заявив, що у Національному банку відбулося часткове оновлення розподілу вертикалей підпорядкування з метою забезпечення пропорційного управлінського навантаження та функціонального принципу розподілу повноважень між членами правління.