У чому криються ризики 

Топменеджер МВФ зауважив, що у світі є багато країн, де кліматична катастрофа катастрофічна для фінансової системи. Як приклад Адріан, одразу ж навів економіку Багамських островів, Філіппін та інших країн, чиї економіки в останні роки сильно постраждали через тайфуни та урагани.

Читайте також Чи зростатиме вартість продуктів й надалі: на які ціни розраховувати українцям

Кліматична криза – це екзистенційна криза,
– зауважив Тобіас Адріан.

Дослідники Федеральної резервної системи (ФРС) США переконані, що кліматичні ризики можуть проявлятись у вигляді кліматичних потрясінь для фінансової системи. Оскільки, економічні та фінансові ризики можуть підсилювати один одного, наприклад, якщо руйнування власності, що своєю чергою пов'язане з погодними умовами, а як наслідок – до збитків банків, що надалі призвело до скорочення кредитування та зменшення інвестицій.

Ризики для економіки США

Коментарі Адріана повторюють попередження, зроблене у вересні минулого року у федеральній доповіді, в якій визнано, що зміна клімату становить великий ризик для стабільності фінансової системи США та її здатності підтримувати американську економіку.

У звіті, опублікованому кліматичним підкомітетом Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами США, регуляторів закликали більш терміново і рішуче працювати над вирішенням економічної шкоди від зміни клімату, яка насувається.