Таку думку озвучив радник глави Української держави Олег Устенко.

Важливо Гривня зміцнилась до 5-місячного максимуму: Нацбанк назвав головні причини

На думку Устенка, це правильний і логічний меседж, який повністю корелює з позицією Зеленського та українським законодавством. Він нагадав, що президент України наголошував на необхідності збереження незалежності центробанку в липні 2020 року під час представлення його голови Кирила Шевченка колективу НБУ.

Національний банк – абсолютно незалежна інституція. Ніхто і ніколи не сміє оспорювати незалежність монетарної влади країни. А "істерика", яку влаштували деякі політики в Україні після відставки колишнього глави НБУ, була не чим іншим, як звичайною політичною грою,
– підкреслив Устенко.

Він додав, що чим менше політики втручаються в діяльність Національного банку, тим краще буде і для країни, і для людей, інтереси яких ці політики повинні відстоювати.

"Ось чому монетарний рада Нацбанку не повинен відчувати ніякого тиску під час прийняття своїх рішень. Ось чому вони не пішли на зниження облікової ставки з рекордно низьких 6% річних, за яке так ратували багато любителів швидкого стимулювання економічного зростання", – пояснив він.

Цікаво Вперше від початку пандемії: НБУ відновлює стрес-тестування 30 банків – список

Про що мовиться у резолюції Європарламенту

  • У резолюції ЄС глибоко занепокоєний високим ступенем систематичного політичного тиску й актами залякування, вчиненими щодо глави Національного банку України, що призвело до відставки Якова Смолія з посади глави НБУ в липні 2020 року.
  • Європарламент також закликав українську владу утриматися від політичного тиску на незалежні економічні інститути та правоохоронні органи.

Що відомо про відставку голови НБУ?

Глава НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку за власним бажанням 2 липня, заявивши про систематичний політичний тиск. У Нацбанку рішення прийняли з повагою. В Офісі Президента заявили, що правління НБУ продовжуватиме свою діяльність на засадах незалежності та професійності.