Президент заявив, що люди неправильно зрозуміли слова Шмигаля про неможливість виплачувати пенсії українцям у майбутньому та накопичувальну систему. Про це Зеленський заявив в інтерв’ю кільком українським телеканалам, пише 24 канал.

Читайте також Пенсіонери 80+ отримують чималі гроші, – Зеленський

Глава держави зазначив, що очільник уряду мав на увазі: українська нація старіє, молодь виїжджає. Якщо так продовжуватиметься й надалі, то років через 15 можуть виникнути труднощі з пенсіями.

Якщо не буде підприємств, лояльних умов для них, не буде кому сплачувати податки,
– пояснив Зеленський.

А це відповідно означає, що не буде з чого виплачувати пенсії. Тому як варіант Шмигаль пропонує накопичувальну пенсійну систему.

Президент наголосив, що остаточної думки щодо такого варіанту він не має. Якщо спеціалісти скажуть, що система працює – її варто впроваджувати.

Також Зеленський припустив, що може відмовитися від президентської пенсії, якщо в Україні будуть проблеми з їхньою виплатою та розміром. "Якщо людям нема що їсти, навіщо мені такі пенсії", – додав він.

Що таке накопичувальна пенсійна система?

Це коли кожен працівник має індивідуальний пенсійний рахунок, на який або роботодавець, або сам працівник сплачує внески. Пенсія у цьому випадку залежить лише від того, скільки за життя людина накопичила грошей.