У розмові Володимир Зеленський наголосив, що продовження активної співпраці з МВФ у межах нової програми stand-by є важливим пріоритетом для України, повідомляє пресслужба президента.

Важливо Коли нардепи можуть проголосувати за нового голову НБУ: заява "слуг народу"

Зеленський уже провів зустрічі з представниками комерційних та державних банків і сформував короткий список кандидатів на посаду голови НБУ. Президент запевнив, що визначиться і запропонує кандидата до кінця тижня.

Це буде незалежний технократ, який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку. Всі рішення я ухвалюю тільки в інтересах народу України,
– додав політик.

Основними критеріями вибору кандидатури є професійність, чесність і бездоганна репутація.

Під час розмови з Крісталіною Георгієвою президент зазначив, що НБУ спільно з урядом повинні продовжувати реалізацію виваженої монетарної та фіскальної політики.

"Дискусії про діяльність Національного банку України повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність регулятора", – вважає Зеленський.

Президент запевнив Крісталіну Георгієву у твердому бажанні України продовжувати співпрацю з МВФ і наголосив, що ухвалений закон про банківську діяльність є прямим свідченням цього прагнення.

Що кажуть у МВФ

Крісталіна Георгієва у розмові з Володимиром Зеленським закликала зберегти незалежність НБУ, повідомляє пресслужба МВФ.

Директорка-розпорядниця наголосила, що реформа Нацбанку та її результати за останні 5 років є історією цілковитого успіху для України.

Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему,
– додала вона.

Крісталіна Георгієва зазначила, що це все є "найважливішими передумовами для інвестицій та зростання". Вона додала, що успішне очищення фінансового сектора країни, "зруйнованого шахрайством", – це також досягнення НБУ.

Співпраця України та МВФ: що відомо

  • 21 травня Україна та МВФ остаточно домовилися про нову програму кредитування Stand By Arrangement (SBA).
  • 9 червня у МВФ ухвалили рішення щодо виділення Україні 5 мільярдів доларів за новою 18-місячною програмою фінансування. Гроші мають піти на боротьбу з наслідками коронавірусу.
  • Україна повністю отримала вже 2,1 мільярда доларів першого траншу від МВФ – перший транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС вже збільшив міжнародні резерви до 28,7 мільярда доларів.
  • Після відставки Смолія в МВФ заявили, що для подальшої співпраці Україна повинна зберегти незалежність НБУ, а також не відходити від принципів інфляційного таргетування та плаваючого валютного курсу.