Саме новому органу передадуть фінансові розслідування. Про це заявив глава виконкому Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі після засідання, повідомляє Інтерфакс-Україна.

До слова Зеленський провів перше засідання Нацради реформ: підсумки

Головним ворогом економічного прогресу України є правоохоронна система – СБУ, податкова міліція, ті підрозділи, які раніше працювали в Генеральній прокуратурі. Чітке та тверде рішення президента привести їх в один орган – це повинен бути один маленький орган фінансових розслідувань,
– заявив Саакашвілі.

Як приклад він навів той факт, що в Україні відкрито 2,5 мільйона податкових проваджень. На думку Саакашвілі, така цифра робить Україну світовим рекордсменом з тероризування бізнесу.

Відтак всі інші економічні органи треба буде прибрати.

КиївСіті як діловий центр та арбітраж

За словами Саакашвілі, в Україні можуть створити і фінансовий центр – КиївСіті. Він матиме елементи міжнародного арбітражу. І це, на думку Саакашвілі, дозволить залучити в Україну "десятки мільярдів нових інвестицій".

Важливо Нацрада реформ представила концепцію оновленої митниці: що вона передбачає

Інвестиційні няні

Під час засідання Нацради реформ обговорили і питання інвестиційних нянь. Саакашвілі запевнив, що їх скоро можна буде побачити. Він уточнив, що інвестняні будуть супроводжувати інвестиції та зможуть розв'язувати проблеми бізнесу на рівні президента, прем'єр-міністра, голови його офісу , щоб "забрати у місцевих рекетирів від держави можливість все псувати й зупиняти".