Політики спілкувалися, зокрема, про можливість активізації двосторонньої торгівлі. Також вони приділили окрему увагу питанню розвитку військово-технічного співробітництва.

Читайте також Українець намагався відправити в Катар і ОАЕ 12 кілограмів бурштину: фото

Що обговорювали лідери держав

У Зеленського уточнили, що глава держави також обговорив з Тамімом бін Хамадом Аль Тані механізми реалізації домовленостей, досягнутих під час його візиту до Катару у квітні 2021 року. Мовиться, зокрема, про продовольчу та інвестиційну сферу.

Одним з головних наших спільних завдань є активізація торговельно-економічної співпраці,
– наголосив український президент.

Крім цього, він подякував катарській стороні за допомогу в евакуації українців з Афганістану й наголосив, що важливо й надалі співпрацювати в цьому напрямку. Водночас Зеленський поновив запрошення еміру Катару відвідати Україну з візитом.

Зазначимо, що про ймовірність постачання катарського газу в Україну говорять вже давно. Про це, зокрема, у 2012 році згадував Микола Азаров, який на той час був прем'єр-міністром. У 2018 році про те, що Катар готовий продавати Україні скраплений газ, заявляв й тодішній президент Петро Порошенко.

Як пройшов візит Зеленського в Катар: основне

  • Володимир Зеленський прибув до Катару разом зі своєю дружиною Оленою 4 квітня. Там вони провели низку зустрічей із керівництвом країни.
  • Українські високопосадовці у присутності Зеленського підписали 13 документів про поглиблення співпраці між країнами. А також – 2 комерційні контракти.
  • Наш президент наголосив, що Катар зацікавлений вийти на банківський ринок України. Водночас, крім цього ринку, влада цієї країни хоче інвестувати й в інфраструктуру.
  • Зеленський запевнив, що Україна готова допомогти Катару з підготовкою чемпіонату світу-2022. Мовляв, ми маємо величезний досвід проведення масових заходів і спортивних змагань.