Президент України Володимир Зеленський обговорив з наслідним принцом Абу-Дабі, шейхом Мухаммедом бен Заїдом Аль Нагаяном збільшення товарообігу між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами.

Читайте також Україна й ОАЕ спільно розвиватимуть туризм: деталі

Деталі економічної співпраці України та ОАЕ

Ми повинні вивести на новий рівень наші економічні відносини. Наші народи мають багато контактів, більш дружніми й теплими повинні бути та економічні контакти. Упевнений, що ми разом можемо розробити сучасні великі проєкти,
– наголосив Зеленський.

Під час зустрічі також відзначили, що обидві країни мають потенціал, аби в найближчі 5 років збільшити товарообіг в кілька разів.

Сторони обговорили питання продовольчої безпеки. Зеленський запевнив, що Україна і надалі залишатиметься надійним постачальником і гарантом продовольчої безпеки не тільки ОАЕ, а й інших країн регіону.

За підсумками зустрічей підписали такі економічні документи

  • Протокол між урядами України та ОАЕ про уникнення подвійного оподаткування і запобігання податковим ухиленням щодо податків на доходи й капітал.

Реалізація цього документа послабить фіскальне навантаження на суб'єкти господарювання, сприятиме діловій активності та активізує господарську діяльність.

  • Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і Офісом Державного міністра продовольчої та водної безпеки ОАЕ.

Він має на меті заохочувати відповідальні іноземні інвестиції у сільське господарство та сприяти розвитку торгівлі агропродовольчою продукцією.