Понад 4,8 мільйона українців втратили роботу з початку повномасштабної війни, підрахувала ООН на початку травня. Ще суттєва частина людей втратила частину доходу.

Зверніть увагу Стартує турнір для криптотрейдерів з призовим фондом 8 мільйонів доларів: як взяти участь

Як змінилися зарплати

Найбільше в умовах війни постраждав приватний сектор – зарплати впали в середньому на 25 – 50% за різними оцінками, порівняно з довоєнним часом:

Опитування НБУ показало, що найбільше втратили працівники у добувній промисловості та будівництві. Підприємства у сфері послуг, енергетиці, транспорті та торгівлі також поступово зменшують зарплати своїм працівникам на 10 – 60%. Водночас у сільському господарстві зарплати здебільшого – незмінні. Іноді їх навіть підвищують.

Згідно з опитуванням Gradus та КШЕ, лише 2% працівників бізнесу отримують зараз вищу зарплату, а 23% – таку саму, як було до війни. Всі інші втратили певну частку доходу.

Опитування grc.ua показало, що зарплати у травні були на 10 – 60% нижчі за довоєнні залежно від сфери:

  • найбільше збідніли працівники у сферах видобуток сировини ( – 58%), інсталяції та сервісу ( – 56%) і безпеки ( – 49%);
  • водночас у травні порівняно з квітнем зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, у переробній промисловості та сільському господарстві.

У державному секторі ситуація дещо краща. Там персонал частково відправляли у простій, але виплачували 2 / 3 зарплати, зазначили в НБУ.

На ринку все ще недостатньо вакансій

Цікаво, що за даними rabota.ua, роботодавці у червні пропонують на 9% вищу зарплату, ніж пропонували у січні до повномасштабної війни Росії проти України. Так, у січні середня зарплата від роботодавців на сайті пошуку роботи становила 16 577 гривень, а цього місяця – 18 101 гривню.

Ринок праці поступово стабілізується. Він у куди кращому стані зараз, ніж було у березні. Тоді зайнятість населення скоротилася на 40%, зараз – на 25% порівняно з лютим. Але все ще кількість резюме на сайтах з пошуку роботи збільшується значно швидше, ніж кількість вакансій. Така тенденція торкнулася навіть ІТ-сектору.

Вас це може зацікавити – яким буде курс гривні та доки зростатимуть ціни: дивіться відео