Таким чином Вашингтон уперше цілиться в керівників фірм за їхню близькість до російської влади та у фінансово-промислові групи, що котируються на біржі, пише Le Temps.

Читайте також: У США є ще один дієвий спосіб натиснути на Росію, – сенатор-республіканець

На думку Антона Хмельницького, швейцарського менеджера гедж-фонду E.C. Elbrus Capital Investments, ці нові санкцій проти Росії є "точним адресним пострілом".

Видання зауважує, що E.C. Elbrus Capital Investments – це інвестиційний фонд відкритого типу, який спеціалізується на операціях з російськими акціями, і в управлінні якого знаходяться 30 млн доларів, а сам Хмельницький має російське і швейцарське громадянство.

Економіст вважає, що США своїми санкціями послали найважливіший меседж: "Дерипаска і його компанії можуть бути поставлені на коліна найближчим часом, це також може статися з іншими олігархами". Парадоксальна вразливість полягає в тому, що поки Росія, схоже, все більше ізолюється від міжнародного співтовариства, вона все сильніше, як ніколи до цього, вбудовується у світову фінансову систему, розмірковує Хмельницький.

"Саме зростаюча залученість Росії у світову економіку поставила її в настільки делікатне становище. Її компаніям надходить багато сировинних замовлень і російський ринок є одним із кращих індикаторів світового економічного зростання", – пояснює експерт.

Окрім цього, менеджер гедж-фонду не виключає, що в майбутньому США можуть розширити дію своїх санкцій і на компанії (зокрема і російські), які можуть бути причетними до виробництва хімічної зброї в Сирії.

Читайте також: Коли США введуть нові санкції проти Росії: думка експерта

Нагадаємо, що 6 квітня США вже запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.

Що таке гедж-фонд? Це інвестиційний фонд, який управляє активами інвесторів у їхніх же інтересах.