Як пише ZN.UA Одне з ключових рішень стосується підвищення (до 60%) тарифів на газ для населення. Це стосується тієї частини населення, яка споживає понад 3,5 тис. кубометрів газу на рік.

Проект нової тарифної сітки вже підготували в Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Внесення відповідних змін до старої постанови Кабінету Міністрів планують затвердити в найближчу середу.

Водночас уряд розробив цілу програму щодо стабілізації бюджету.

Читайте також: Ударівці ще раз спробують скасувати VIP-пенсії

Вона передбачає жорстку ревізію податкових пільг для бізнесу, а також закриття офшорних лазівок для великого бізнесу шляхом імплементації прийнятого минулого літа закону про трансферному ціноутворенні.

У "зону ризику" потрапили і соціальні пільги, ревізія яких дозволить зекономити мільярди гривень. Досі на такий крок не зважувались через очевидну загрозу для електоральних рейтингів.

Ліквідація пільг для населення та бізнесу навряд чи може бути адекватно сприйнята в суспільстві без адекватних заходів з урізування витрат на утримання державного апарату. Схоже, у президента це усвідомлюють, оскільки в переліку запланованих заходів стабілізації держфінансів - урізання витрат на утримання держапарату майже на 19 млрд грн, що означатиме дуже жорстку економію практично для всіх відомств і по всій вертикалі, - написало видання.

Нагадаємо, офіційне джерело в Євросоюзі повідомило про проведення переговорів з Міжнародним валютним фондом для виділення додаткових коштів Україні, на яку економічно намагається тиснути Росія.