Натомість конфлікт вже традиційно для Москви може затягнутися до кінця осені. А до того часу через міжнародні санкції проти Ірану ціна на газ може знову зрости. І це для української економіки може стати фатальним ударом.

"Економіка України вже працює майже в стані шокової терапії. Враховуючи кризу й ціну газ", - каже голова наглядової ради "Київенерго" Іван Плачков.

При цьому одна з "альтернатив", якою раніше хизувалася Україна, спорудження LNG-терміналу, продовжує втрачати реальні шанси на реалізацію. Про це свідчить непідписання Азербайджаном угоди на поставки зрідженого природного газу. І, як констатують експерти, причини такої ситуації не лише в політичній, а й у економічній площині.

"Сьогодні в Азербайджану є достатньо маршрутів для поставок свого газу в Європу. Виходячи з цього, я думаю, що їм не зовсім цікаво поставляти зріджений газ саме в Україну. І саме в обсягах, який нам потрібен", - каже віце-президент енергетичного клубу "Q-club" Бурзу Алієв.

Не допоможе у газовій суперечці й апеляція до арбітражу, вважають аналітики. Адже розгляд справи може затягнутися мінімум рік. За такий період часу українська влада планує домовитися. Але для реальної диверсифікації енергетичних ризиків, як зазначають експерти, плани з енергозаміщення та енергоефективності слід втілювати вже зараз.