Про наміри Білорусі заявив перший віцепрем'єр республіки Дмитро Крутой, повідомляє БелТА.

Читайте також: Євросоюз прокоментував смертні вироки в Білорусі

Це просто економічно недоцільно (купувати нафту за умовами Росії – 24 канал). Триває переговорний процес. Ми розіслали всім свої пропозиції,
– зазначив Крутой.

За його словами, Росія відчуватиме відмову від білоруського ринку. Адже країна є великим споживачем російської нафти (приблизно 10% російського експорту).

Наразі переговори тривають. Віцепрем'єр сподівається, що проблему вдасться розв’язати найближчим часом. Поки що назустріч білоруському ринку пішла лише російська компанія "Славнефть" Михайла Гуцерієва. Крутой також назвав "усі можливі країни" альтернативи постачання нафти: "і Україна, і Польща, і країни Балтії, і Казахстан, Азербайджан".

Суперечки Білорусі та Росії щодо нафти: що відомо

  • Ситуація з російською нафтою у Білорусі була аналогом ситуації з російським газом в Україні – контракт на постачання закінчувався 1 січня 2020 року, а сторони вперто не могли дійти згоди у низці питань.
  • Раніше представник антимонопольного відомства Білорусі сказав, що країни провалили переговори про транзит нафти й нафтопродуктів до Європи.
  • Також президент Білорусі Олександр Лукашенко обурився пропозицією Росії купувати нафту за цінами, вищими від світових.