Про це пише журналіст "РБК – Україна" Наталія Непряхіна.

За її словами, якби вчора, 24 липня, Україна порушила свої боргові зобов'язання, це могло б тільки внести істотний негатив "у поки що більш-менш конструктивний переговорний процес між Україною та комітетом кредиторів".

Але це не означає, що уряд вийшов на фінішну пряму: країна досі перебуває в підвішеному стані. Але експерти налаштовані оптимістично: до вересня, коли настає одне з пікових погашень по облігаціях в 500 мільйонів доларів, сторони повинні домовитися,
— пише журналістка.

Крім того, у серпні уряд повинен здійснити черговий процентний платіж в обсязі близько 60 мільйонів доларів.

Як відомо, уряд намагається реструктуризувати державний і гарантований борг України в розмірі більше 23 мільярдів доларів ще з березня. Уряд наполягав на списанні 40% боргів.

Переговорний процес, хоч і має якийсь позитивний характер, та не настільки, як хотілося б уряду.

Все йде за планом: плюс-мінус так, як ми хочемо. Ми робимо все можливе і вже бачимо перспективу. Поки є адекватна реакція з сторони кредиторів,
— сказало "РБК-Україна" джерело в уряді, знайоме з перебігом переговорів.

Однак, ні умови, ні подробиці переговорного процесу наразі не розголошуються. Аналітики сумніваються, що за кілька днів усім сторонам переговорного процесу вдасться знайти спільну мову. За оцінками експертів, компромісним варіантом може стати зниження обсягу списання боргу до 25%.

Нагадаємо, 24 липня Україна виплатила борг у розмірі 120 мільйонів доларів за євробондами. Таким чином Україна уникла технічного дефолту. Адже саме в цей день закінчувався крайній термін погашення купона.