Монетарна політика Китаю

Президент Independent Strategy Девід Роше розповідає, що для впровадження Піднебесною програми "Загального процвітання" уряд, ймовірно, ще знизить кредитні ставки, надасть банківській системі кошти для позик малому та середньому бізнесу і гарантує, що проблемні девелопери завершать свої проєкти.

Читайте Держкомпанії з Китаю "чистими" заробили понад 270 мільярдів доларів: що радить регулятор

Я очікую, що ми побачимо набагато більше таких заходів, бо економічні показники погані, а це погано для компартії,
– прогнозує експерт.

Що таке програма "Загальне процвітання"

"Загальне процвітання" – це програма китайської влади, що має зменшити розрив між багатими й бідними, який значно виріс за останні кілька років.

Ризик стагфляції економіки Китаю

Рішення Китаю впроваджувати локдаун у містах та портах, де було виявлено випадки зараження коронавірусом, може дестабілізувати весь ланцюг поставок. Це вдарить по попиту, пропозиції та довірі споживачів, вважає Роше.

Зверніть увагу Деякі товари подорожчають на 10% через логістичну кризу, – ООН

Експерт пояснює, що якщо товари стають надто дорогими, споживачі купуватимуть менше. Це означатиме менші доходи продавців, що змусить їх скорочувати витрати.

Порушення попиту та пропозиції – це насправді дві сторони однієї монети,
– розповідає Президент Independent Strategy.

За його словами, потрясіння зі сторони пропозиції за своєю природою стагфляційні, адже вони спричиняють падіння попиту та виробництва, але водночас і зростання цін.

Головне питання, на думку експерта, це масштаб цих потрясінь та реакція на них центробанків. А від їхнього впливу на ринкові очікування залежить, чи переросте цей стагфляційний шок у стагфляційну макроекономічну ситуацію.

Більше про це В Китаї може початись стагфляція: чому у цьому переконані економісти й чим це небезпечно

Що таке стагфляція

Стагфляція – це стан економіки, при якому вона переживає стагнацію виробництва і високі темпи інфляції одночасно. Цей феномен було вперше описано у 1970-ті роки, коли нафтова криза спричинила довгий період високих цін та падіння росту ВВП.

Економіка Китаю у 2021 році: що варто знати

  • У I кварталі 2021 року ВВП Китаю зріс на 18,3%, що є найбільшим стрибком економіки країни з 1992 року.
  • Однак у II та III кварталах економічне відновлення Піднебесної суттєво сповільнилось до 7,9% та 4,9% річних.
  • Китай поставив мету економічного зростання на рівні 6% до 2021 року після скасування цієї мети торік.
  • Інвестиційний банківський гігант Goldman Sachs знизив прогноз економічного росту Пекіну на 0,4% у 2021 році. Прогнозовано ВВП зросте на 7,8% замість попередніх 8,2%.