Таку думку лідер Радикальної партії Олег Ляшко висловив у ході робочого візиту на металургійний комбінат "Запоріжсталь" 28 вересня, повідомляє uaprom.info.

"Українці повинні розуміти: коли піднімаються тарифи на залізницю, платимо ми – в магазині, оплачуючи високу вартість продукції. Тому що виробник перекладає це в ціну товару", – сказав Олег Ляшко.

Він нагадав, що за останні два роки "Укрзалізниця" вже вп'яте піднімає вартість вантажних перевезень. Така ситуація здорожує собівартість продукції гірничо-металургійного та агропромислового комплексів, робить українську продукцію менш конкурентоспроможною на зовнішніх ринках.

Лідер Радикальної партії рекомендує новому керівництву "Укрзалізниці" не тарифи піднімати, а долати корупцію і шукати внутрішні резерви. А саме: прозоро проводити тендери на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, рухомого складу, закуповувати вагони в національного виробника.

"Дуже важливо, щоб "Укрзалізниця" ставила на чільне місце не підвищення тарифів, а реконструкцію свого рухомого складу. Наприклад, маріупольські металургійні комбінати могли б виробляти набагато більше продукції, але вони не можуть її вивезти з Маріуполя, тому що "Укрзалізниця" не хоче інвестувати в реконструкцію залізничного переходу Комиш-Зоря. А це значить, що ми могли б більше продавати продукції, більше валюти залучати в Україну", – підкреслив Олег Ляшко.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів 13 вересня затвердив фінансовий план "Укрзалізниці", в якому закладено підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.

Американська торгова палата 21 вересня звернулася до Кабміну з проханням утриматися від підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення в 2017 році.

24 вересня прем'єр-міністр Володимир Гройсман України заявив, що підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення повинно статися, проте менш ніж на 22,5%.