"Головне - довести, що травма сталася саме через недбале ставлення відповідальних осіб. Винуватець повинен буде відшкодувати вартість лікування і компенсувати заробіток, втрачений внаслідок тимчасової непрацездатності. Можна також спробувати домогтися відшкодування морального збитку. В Україні були прецеденти, коли людям вдавалося відсудити до 10 тисяч гривень", - каже правозахисник Юрій Аксьонов.

Зі свого боку комунальники переконують, що позовів через травми навпаки стає менше, а замість них ЖЕКи отримують подяки за хорошу роботу.

Гірша ситуація в автомобілістів, які так чи інакше постраждали через засніжені вулиці.

"У нас практично неможливо не те що домогтися відшкодування, а й просто визначити, хто за що відповідає. Також неможливо визначити, чи вчасно зреагували дорожні служби. Адже немає ніякого документа, який би регламентував, наприклад, що комунальники повинні прибрати сніг не пізніше ніж через годину після того, як він випав", - розповів юрист "Харківського автоклубу" Денис Журавель.

В цілому по Україні позовів, пов'язаних із травмами та роботою комунальників, дуже мало. Люди не знають як відстоювати свої права і часто просто не бажають мати судову тяганину.