В оприлюдненому повідомленні на сайті Єврокомісії, яке було опубліковано в п'ятницю, 28 червня, мовиться, що угода охопить регіон із загальним населенням 780 мільйонів осіб та "зміцнить тісні політичні та економічні відносини між ЄС і країнами союзу".

Читайте також: Як відбувається саміт G20 2019: фото та відео

Угода між ЄС та Меркосур має скасувати більшість чинних тарифів на експорт з ЄС до країн союзу, що зробить європейські компанії більш конкурентоспроможними і заощадить їм мита розміром в 4 мільярди євро на рік.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що це без перебільшень історична угода і навіть більше, це "найбільша торгова угода, яку будь-коли укладав Євросоюз".

Президент Бразилії Жаїр Болсонару наголосив, що ця угода одне з найважливіших досягнень всіх часів, яке дасть величезні переваги економікам обох сторін.

Меркосур та ЄС – це чверть світової економіки, і тепер бразильські виробники отримають доступ до цього величезного ринку,
– зазначив він.

Чому це важливо?

Угода про зону вільної торгівлі між ЄС та Меркосур усуне імпортні тарифи на сільськогосподарську продукцію, включаючи апельсиновий сік, розчинну каву, фрукти, м'ясо, цукор, етанол та багато інших продуктів, які виробляють країни південної америки, що входять до складу об'єднання. Це дасть виробникам більший доступ до європейського ринку через квоти. Угода позитивно вплине, на економіки цих країн, оскільки багато з них перебувають у стані кризи.

Переговори щодо створення зони вільної торгівлі між ЄС та Меркосур тривали з перервами з 2000-го року. Зараз сторонам залишилося укласти угоду про скасування ввізних мит та зняття всіх обмежень для доступу експортерів на ринки обох об'єднань.

Що таке Меркосур?Це союз, що об'єднує п'ять країн Південної Америки – Бразилію, Аргентину, Уругвай, Парагвай та Венесуелу – в спільний ринок зі штаб-квартирою в Монтевідео. Загальна кількість населення чотирьох країн понад 270 мільйонів людей. Як асоційовані члени до союзу також входять: Чилі, Болівія, Перу, Колумбія та Еквадор.

У Євросоюзі проживає 512 мільйонів осіб. 2018 року сукупний експорт підприємств з ЄС до Меркосуру становив 45 мільярдів євро, водночас з Меркосуру до ЄС було експортовано товарів на суму 42,6 мільярда євро.