Асмуссен, котрий почав працювати в ЄЦБ на початку цього року, вважає, що представники регулятора повинні "виступати єдиним фронтом" і не висловлювати на публіці суперечливих позицій.

"Виконавчий комітет має бути єдиною командою, яка повинна демонструвати згуртованість", - сказав Асмуссен в інтерв'ю німецьким ЗМІ, передає Reuters.

Нагадаємо, що Йорг Асмуссен був претендентом на посаду головного економіста в Європейському центробанку від Німеччини. Однак, голова ЄЦБ Маріо Драгі призначив на цю посаду бельгійця Петера Прата.

Протягом останніх декількох років Асмуссен був одним із ключових антикризових керуючих в німецькому уряді. Він проявив себе в період боротьби з фінансовою нестабільністю в 2008 році. 10 вересня 2011 року німецька преса повідомила, що міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле бажає бачити саме Асмуссена на "звільненій" "німецькій" вакансії в ЄЦБ.

Зазначимо, на тлі посилення боргової кризи міжнародні лідери все частіше вимагають від ЄЦБ більш агресивно втручатися в ситуацію, зокрема, активно скуповувати державні облігації. Центробанк ЄС завзято ж відмовляється від проведення "шокової терапії".

Зазначимо, що наприкінці грудня 2011 року комерційні банки позичили в Європейському центробанку 489,2 мільярда євро строком на три роки - це рекордний обсяг коштів, залучених банками на тендерах ЄЦБ.