Про це повідомляється в оприлюднених прогнозах ЄК. Згідно із документом, зниження ВВП єврозони в поточному році складатиме 0,3% проти зростання на 0,5%, як прогнозували раніше.

Економіка 27 країн - членів ЄС у цьому році покаже нульову динаміку, тоді як раніше Єврокомісія чекала зростання ВВП Євросоюзу на 0,6%.

Єврокомісія попереджає, що відносно економічного прогнозу ЄС на 2012 рік переважають понижувальні ризики. "Якщо загострення кризи суверенних боргів призведе до кредитного стискування і занепаду внутрішнього попиту, це означатиме глибоку і затяжну рецесію", - наголошується в прес-релізі виконавчого органу ЄС.

ВВП Німеччини і Франції у 2012 році збільшиться лише на 0,6% і 0,4% (скорочення на 0,2 процентного пункту). Прогноз щодо зростання ВВП Великобританії, що не входить в зону євро, збережений на рівні 0,6%.

Зниження ВВП Італії в 2012 році оцінюється в 1,3%, Іспанії - 1,0%. Економіка Греції скоротиться ще на 4,4% (раніше Єврокомісія прогнозувала спад на 2,8%), а Португалії - на 3,3%. Проте, Ірландія може очікувати зростання ВВП на 0,5%.

Єврокомісія також підвищила прогноз по інфляції в єврозоні на поточний рік з 1,7% до 2,1%, наблизивши оцінку до 2-процентного цільового показника Європейського центробанку.