Відповідну заяву про це рішення зробила речниця Європейської комісії з питань сільського господарства й торгівлі Міріам Гарсія Феррер у рамках брифінгу у Брюсселі, Бельгія.

Варте уваги Майже 9 мільйонам українців автоматично змінили газопостачальника

ЄС скасував мита та збори для українських товарів

Це нововведення набуде чинності 4 червня 2022 року. Проте варто враховувати, що це тимчасовий крок зі сторони Євросоюзу, який буде діяти наступні 12 місяців – до 5 червня 2023 року.

Речниця додала, що у Європейські комісії позитивно оцінили оперативне ухвалення таких заходів Європарламентом та Радою ЄС. Вона наголосила, що Євросоюз немає подібних прецедентів у своїй історії й головна ідея цього кроку – сприяти розвитку української економіки, яка зазнала серйозного удару через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну.

У ЄС вважають, що це нововведення допоможе подолати складні умови, з якими зіткнулися виробники та експортери з України після початку війни Росії в Україні, за словами Гарсії Феррер.

Згідно з рішенням Євросоюзу, для представників українського бізнесу скасують:

  • Усі тарифи перераховані у Розділі IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, встановлені зоною вільної торгівлі, яких ще не торкнувся процес лібералізації;
  • Зокрема йдеться про скасування мит на: промислову продукцію, що підлягає поступовому скасуванню до кінця 2022 року, фрукти та овочі, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарську продукцію та перероблену сільськогосподарську продукцію, що підлягають тарифним квотам,
  • стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України,
  • застосування загальних правил імпорту щодо імпорту походженням з України.

​Актуально – які країни продовжують купувати нафту у Росії: дивитися відео