Про це повідомила менеджер групи підтримки малого та середнього бізнесу ЄБРР в Україні Катерина Рігг. З 2010, року ЄБРР надав українському малому та середньому бізнесу гранти на 2,3 млн євро, цьогоріч їх розмір в середньому складав 6,5 тис. євро.

"Підприємці стали частіше звертатися до нас за грантами на часткову компенсацію вартості послуг консультантів. У 2014 році ми надали 95 грантів (85 – на залучення українських консультантів, 10 – міжнародних), в 2015 плануємо збільшити, як мінімум, до 110. У нас є донорські ресурси і, залежно від того, як реагує ринок, ми готові і далі збільшувати кількість грантів", – зазначила Рігг.

Гранти ЄБРР надають на консультації з розробки корпоративних і маркетингових стратегій, у сфері стандартів управління якістю, інформаційно-комунікаційних технологій, організаційного та операційного розвитку, інженерних рішень, бухобліку та фінансової звітності.

Програма ЄБРР з підтримки малого та середнього бізнесу - це грантова допомога, що становить до 75% від вартості реалізації проекту, але не більше 10 тис. євро. Підтримкою можуть скористатися підприємства з кількістю працівників до 250-ти. При цьому, чим менше підприємство і менше населений пункт, в якому воно розташоване, тим вищі шанси отримати максимальний відсоток компенсації.

Крім того, як повідомила глава регіонального представництва групи підтримки малого бізнесу ЄБРР в Молдові, Республіці Білорусь, Україна Стела Мельник, ЄБРР розробляє програму по просуванню експорту, а також планує в 2015 році розпочати реалізацію програми підтримки жінок в бізнесі.

До слова, як раніше повідомив міністр екології України Ігор Шевченко, ЄБРР виділить 350 мільйонів євро на будівництво укриття над ЧАЕС.