Рішення щодо відновлення кредитування у держсекторі та збільшення обсягу інвестицій в Україну схвалила рада директорів ЄБРР. Загалом, банк планує інвестувати в Україну цього року близько 1 млрд. євро.

"Цей збільшений обсяг фінансування буде підкріплений додатковою технічною допомогою і інтенсивним політичним діалогом з метою просування вкрай необхідних економічних реформ. Попередньою умовою прийняття рішення про виділення фінансування для проекту реконструкції доріг було затвердження програми Міжнародного валютного фонду для України, яке відбулося 30 квітня", – йдеться в повідомленні ЄБРР.

200 млн. євро є другим траншом інвестпрограми ЄБРР у секторі автодоріг. Ці кошти підуть на реконструкцію шляхів на під’їздах до столиці України, зокрема ділянки Київ-Одеса та Київ-Чернігів, які входять до ключового Пан’європейського транспортного коридору №9. Перший транш на 250 млн. євро пішов на реконструкцію ділянок автомагістралей між Києвом та Житомиром та Києвом і Ковелем.

Нагадаємо, Рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку схвалила виділення 350 млн. євро для двох проектів в Україні.

Окрім того, ЄБРР обіцяв до 250 млн. євро на потреби українських аграріїв.