Милованов підкреслив: між Україною та МВФ постійно йде переговорний процес щодо узгодження позицій. Тому якихось суттєвих ризиків немає.

До теми Місія МВФ без нових домовленостей завершила роботу в Україні

Милованов про співпрацю з МВФ: деталі заяви

Колишній очільник Мінекономіки наголосив, що сьогодні в Україні підтримують як фінансову, так і макроекономічну стабільність. Водночас ситуація з бюджетом – нормальна.

Українська сторона працює перш за все в інтересах держави та робить все можливе для досягнення домовленостей з МВФ. У той же час, як у будь-якому переговорному процесі є принципові питання, пов'язані зокрема з незалежністю державного управління. Які завжди і роблять наші переговори делікатними та складними,
– підкреслив він.

Завершуючи думку, Милованов зауважив, що кожен відстоює свою позицію та робить це твердо. Тому переговори займають час. І це нормально.

"Обом сторонам потрібно знайти компроміси в загальних інтересах. В цьому і полягає суть переговорів", – підсумував радник керівника Офісу Президента.

Зверніть увагу Інвестиція у майбутнє: чому країни повинні виконувати зобов'язання від МВФ

Що передувало цій заяві

  • 13 лютого місія Міжнародного валютного фонду в Україні завершила свою роботу в Україні. І сторони так і не змогли домовитися про перегляд програми щодо виділення траншів.
  • Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман наголосив: для того, щоб відбувся перегляд програми, Україні потрібен більший прогрес. Тому дискусії триватимуть.
  • Вдалося ж Україні з МВФ обговорити прогрес у впровадженні реформ, посилення управління Нацбанком, а також поліпшення законодавчого та регулятивного підґрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення.
  • Крім того, чиновники обговорили законодавчі ініціативи щодо антикорупційної інфраструктури та судочинства та заходи в секторі енергетики.
  • Наразі ж в Україні діє програма stand-by. Її МВФ затвердив 9 червня 2020 року. Вона була розрахованою на 18-місяців та передбачала виділення 5 мільярдів доларів. 2,1 мільярда доларів першого траншу виділили одразу.
  • Згодом мало відбутися 4 перегляди програми: за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також червня 2021 року. Однак графік перегляду порушили та її призупинили.
  • 21 грудня 2020 року місія МВФ відновила свою роботу.