У контексті вжиття заходів щодо запобігання виникненню кризової ситуації у питанні енергетичної безпеки повідомляємо, що незважаючи на докладені Україною та Європейським Союзом зусилля, російська сторона не демонструє готовності до врегулювання питання постачання природного газу з Російської Федерації в Україну та до країн ЄС,
- йдеться у зверненні, яке опубліковане на сайті Кабміну.

Яценюк, зауважив, що було проведено тристоронні переговори у форматі ЄС – Україна – Російська Федерація, а також двосторонні переговори голів НАК “Нафтогаз України” та “Газпрому” Андрія Коболєва і Олексія Міллера. “Проте через позицію російської сторони результату досягнуто не було”, - сказав прем’єр.

За словами Яценюка, українська сторона пропонує ВАТ “Газпром” підписати додаткову угоду з визначенням ціни на природний газ на 2014 рік у розмірі 268,5 долара США за 1 тис кубометрів, як було визначено у І кварталі 2014 року.

“Після підписання угоди Україна пропонує протягом 10 днів погасити наявну заборгованість перед російською стороною”, - заявив глава уряду.

Нагадаємо, в середу прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що Росія готова повернутися до переговорів з Україною про умови поставок і ціну газу в разі оплати частини боргу за вже поставлене паливо.

Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко заявив: якщо ціна газу буде становити 268,5 доларів за 1 тис куб м, НАК "Нафтогаз України" готовий погасити борг перед “Газпромом”, який до кінця травня складе близько 4 млрд доларів.

Якщо Київ не внесе передоплату на червень, Росія погрожує відключити Україні газ. "Газпром" поставить на російсько-український кордон рівно стільки газу, скільки Україна має передати транзитом до Європи.