Якщо Україна залишиться без міжнародної фінансової підтримки, то ситуація буде дуже складна, проте про оголошення дефолту говорити не варто. Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю "Ліга.Фінанси".

Читайте також Профільний комітет Ради розглядає правки до "антиколомойського" закону: що відомо

Це буде архіскладна і дуже болюча історія. Ми зупинимо фінансування багатьох запланованих видатків, у тому числі соціальних. Одним словом, доведеться приймати непопулярні рішення і йти на непрості кроки, які відчують на собі всі,
– заявив Марченко.

Якщо Верховна Рада таки підтримає банківський закон, то МВФ затвердить нову кредитну програму для України. Перший транш, на який можна розраховувати, – 1,75 мільярда доларів. За підсумками цього року можна отримати 3,5 мільярда доларів, проте ця сума – не остаточна, наголосив Марченко.

Коротко про законопроєкт про банки

  • Ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які МВФ поставив Україні для підписання кредитної програми на 5 – 8 мільярдів доларів.
  • Серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, за який парламент проголосував 31 березня.
  • 30 березня Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про вдосконалення механізмів регулювання банківської сфери.
  • Закон передбачає, що власники і ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. Таким чином, "Приватбанк" буде неможливо повернути Ігорю Коломойському.
  • До законопроєкту про банки подали рекордні 16 тисяч правок.
  • Верховна Рада України схвалила зміни до регламенту, які мали б розблокувати розгляд "антиколомойського" законопроєкту. Утім, наразі закон про "поправочний спам" теж заблокований.