Жінки отримують менші зарплати через упередженість

Юридично чоловіки та жінки в Україні – рівні, проте над рівними можливостями ще слід працювати. Про це глава уряду розповів під час виступу на IV Українському Жіночому Конгресі "Від можливостей до реальних змін", повідомляє Укрінформ.

Цікаво Зарплати прем'єр-міністрів: хто отримував найбільше

Міністерство соціальної політики зазначає, що тільки у питанні заробітної плати це призводить до розриву у розмірі до 25%. Чверть зарплати жінки недоотримують через упередженість, через чоловічі та жіночі професії, через декрет, через вік, зовнішність та навіть характер,
– зазначив Шмигаль.

Вибори відбувались з гендерними квотами

За словами глави уряду, 2020 рік став вирішальним щодо рівноправності чоловіків та жінок в українській політиці. Вперше під час виборів партії були змушені дотримуватись гендерних квот.

"В кожному списку мало бути не менше 40% представників однієї статі та результат не змусив себе чекати. Перше за все, десятки жінок вирішили спробувати себе у політиці, відкинули стереотипи та проявили себе", – повідомив прем'єр.

Скільки жінок обрали на місцевих виборах-2020

В уряді проінформували, що, за даними громадських організацій, найбільше жінок обрали в малих громадах, міcтах з населенням до 10 тисяч людей. Тут показник сягає 42%. У райрадах жінок 33,7%, у радах громад з кількістю виборців – понад 10 тисяч – 33%, в облрадах менше – лише 28%.