Який курс долара буде найближчими днями

"Розкидів" на ринку не прогнозують, і в цілому курси валют залишаться на рівні поточних значень.

Читайте також: Чому дешевшають долар і євро та що буде далі: пояснення економістів

Цього тижня ми очікуємо помірного зростання долара до гривні. На міжбанку він може торгуватися через тиждень близько 26,9 гривні, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,8-27,0 гривень,
– відзначив у коментарі 24 каналу старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

Минулого тижня, нагадав експерт, курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився по-різному і незначно. "Запізнілий" офіційний курс ще знижувався, а на інших сегментах ринку долар виріс до гривні на 0,2-0,5%.

Читайте також: Яким буде курс долара в Україні у наступні 5 років

Чому валюта падала?

Аналітики радять безпосередньо не пов'язувати зміцнення гривні з підсумками першого туру виборів. Бо воно має не політичну, а звичайну ринкову природу: пропозиція тимчасово перевищує попит. Коли співвідношення між попитом і пропозицією зміниться (а це неминуче станеться), маятник хитнеться в інший бік.

Поточний маркетинговий рік виявився досить прибутковим для вітчизняних аграріїв та металургів. Це дозволило збільшити обсяги експорту, а отже збільшилися валютні надходження. Також підтримку гривні надають і перекази заробітчан та кредити міжнародного валютного фонду, зауважили експерти.

Коли і чому долар подорожчає?

Після виборів варто очікувати на подорожчання долара до 28-29 гривень. Як відзначають експерти:

  • зростуть закупки імпорту і виплати зовнішніх боргів;
  • буде розширюватись емісія гривні (випуск в обіг нових грошових знаків) у зв’язку з уповільненням темпів економічного зростання та підвищенням дефіциту державного бюджету.