Аналітики Oxford Eсonomics погіршили прогноз курсу гривні до 28,4 гривні за долар в 2021 році, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на вересневий звіт аналітичного центру.

Цікаво У яку валюту варто інвестувати: найпривабливіша валюта після кризи за версією Goldman Sachs

Раніше, у травні аналітичний центр був більш оптимістичний щодо гривні та прогнозував курс на рівні 27,4 за долар у 2021. Проте на поточний рік середньорічний прогноз курсу залишили на рівні 27 гривень за долар.

Інфляція може різко зрости на початку 2021 року, оскільки попит відновиться раніше, ніж виробництво, і компанії зазнають додаткових витрат через обіцяне підвищення мінімальної зарплати,
– вважають експерти.

Аналітики Oxford Eсonomics очікують падіння українського ВВП на 5,2% у 2020 році. Натомість у 2021 році економіка зросте на 3,6%.

Експерти зазначили, що наразі існує загроза погіршення відносин між Україною і МВФ.

"МВФ отримав запевнення в незалежності НБУ, що дозволило істотно збільшити соціальні витрати в 2020-2021 роках, виходячи з песимістичних прогнозів зростання і поліпшення справляння податків", – вважають експерти.

Але втрата імпульсу до реформ після нещодавніх перестановок в Кабінеті міністрів і НБУ може все ж напружити відносини з МВФ під час поточної резервної програми і викликає сумніви в здатності уряду проводити подальші структурні реформи або вживати заходів для боротьби з корупцією,
– йдеться в матеріалах Oxford Eсonomics.

Альтернативні прогнози для гривні

  • МВФ прогнозує, що українська гривні у 2021 році буде на рівні 28,9 гривні за долар.
  • У проєкті бюджету-2021 поки заклали гривню на рівні 29,1 гривні за долар.