Народний депутат Сергій Лещенко відкрито звинуватив у корупційній схемі "Роттердам+" президента Петра Порошенка та олігарха Рината Ахметова.

Початок історія бере у 2000, коли екс-депутат Микола Рудьковський відібрав у Порошенко акції газовидобувної компанії, яку пізніше придбав Ахметов. Ставши президентом, Порошенко звернувся до Ахметова із діловою пропозицією.

Порошенко вирішив, що він втратив акції задарма, тому в певний момент він звернувся до Ахметова і сказав, що він має повернути акції, бо їх забрали незаконно,
– сказав журналіст-розслідувач журналу Новое Время Іван Верстюк.

У 2015 наближена до Порошенка інвестиційна компанія ICU увійшла в бізнес ахметівського ДТЕКу, придбавши його борги з величезною знижкою – 50-70%.

Читайте також: Як екс-партійці Януковича стали у нагоді теперішній владі

А вже через півроку Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг запроваджує скандальний "Роттердам+". Виграли від нього і ДТЕК – вона заробляла на вугіллі, і ICU – та утримувала облігації компанії Ахметова, які стрімко зростали.

У програші лишилися лише громадяни та бізнес, які через високу ціну на вугілля втридорога платять за електроенергію, товари і послуги.

"Роттердам+" став частиною домовленості між А. і П., тому що ця схема збільшила доходи енергохолдингу через підвищення ціни на вугілля, внаслідок чого українці переплачують близько одного мільярду доларів на рік за електроенергію. А з іншого боку це підвищило котирування цінних паперів ДТЕК, якими володіє Порошенко, і він на 200 мільйонів доларів вкладених грошей отримав десь 250 мільйонів доларів чистого прибутку,
– розповів журналіст-розслідувач журналу Новое Время Іван Верстюк.

Проте, борги ДТЕК, не лише приносять дивіденди компанії Порошенка, вони дають йому можливість стати співвласником ДТЕК.

Національне антикорупційне бюро вже розслідує дії Нацкомісії, яка затвердила формулу "Ротердам+". Її керівництво звинувачують у створенні умов для зростання ціни на електричну енергію та збагачення енергетичних компаній.

Причетність власне президента до схеми детективи НАБУ поки не коментують і не підтверджують. Безапеляційні докази змови двох олігархів дійсно знайти дуже складно.

В компанії ІСU підтверджують, що придбали облігації ДТЕК. Проте не для Порошенка, а з метою інвестицій. У компанії Ахметова відповідь на запит 24-го на даний момент не надали