Кредити за державними гарантіями

Станом на 1 березня 2021 року було укладено 69 договорів на суму у 166,15 мільйона гривень. Варто відзначити, що разом з тим зобов’язання за основним боргом, що частково забезпечені державними гарантіями на портфельній основі, становили 78,44 мільйона гривень.

Читайте також Облікова ставка буде рости і надалі: у НБУ пояснили, на скільки

Де найбільше брали кредит та для чого

Серед регіонів за сумою виданих кредитів згідно з даними, що надала пресслужба Мінфіну лідерами стали дві області:

  • Одеська – 42 мільйони гривень, що у відсотках становило 25% від загальних підрахунків
  • Дніпропетровська – 35 мільйонів гривень, що у відсотковому співвідношенні становить 21%.

Щодо діяльності позичальників, то 63% кредитів надано у:

  • сфері гуртовий та роздрібної торгівлі,
  • ремонту автотранспорту.

Інфографіка Міністерства фінансів України

Мета та деталі програми

Як повідомили у Мінфіні, у лютому поточного 2021 року 4 банки почали надавати кредитування у рамках портфелів кредитів, боргові зобов'язання за якими частково забезпечені державними гарантіями.

Держструктура наголосила, що програма зосереджена не лише на кредитуванні малого та середнього бізнесу, але й, що в загальному таке фінансування на пряму сприяє розвитку економіки України.

Що таке портфельні гарантії

Портфельні гарантії – це зобов'язання держави погасити перед банком до 80% кількох кредитів (кредитного пулу) підприємця, якщо він збанкрутує.
25 листопада 2021 року Кабінет Міністрів прийняв постанову "Про деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі у 2020 році", яка визначає механізм надання урядом державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються суб’єктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва.