Так, Україні увійшла до трійки лідерів за розмірами збитків, завданих економіці Росії у 2018 році. Відповідні дані оприлюднило міністерство економічного розвитку РФ.

Читайте також: Санкції – елемент торгу з Росією, але це не змінить поведінку Кремля

Лідери за кількістю введених обмежень проти Росії:

Євросоюз – 25 обмежень

Україна – 22

Індія – 16

Білорусь – 13,

Туреччина – 12

США – 9

Йдеться про обмежувальні заходи, які охоплюють як санкції, так і введені країнами мита, ліцензування, квоти, технічні бар’єри, санітарні та фітосанітарні заходи.

Так, збитки економіці Росії з боку країн Євросоюзу становить 2,4 мільярда доларів, на другому місці – США з 1,12 мільярдами доларів. На третьому місці – Україна з 775 мільйонами доларів. Туреччина завдала РФ збитків на 713 мільйонів доларів, коли Індія, своєю чергою, – 377 мільйонів доларів. Також Росія вказала збитки з боку Ірану – 320 мільйонів доларів і Китаю – 174 мільйони доларів. Імовірний збиток від обмежувальних заходів, введених Білоруссю, становить 42 мільйони доларів.

До речі, найбільших втрат від обмежень зазнав металургійний сектор Росії – майже 4 мільярди доларів, на другому місці – сільськогосподарська промисловість, на третьому – хімічна промисловість.

росія санкції економіка росії
Росія підрахувала збитки від інших країн

Зазначимо, що Рада міністрів Євросоюзу під час засідання 18 лютого ухвалила так званий "азовський" пакет санкцій проти Російської Федерації. Своєю чергою, посол України у США Валерій Чалий повідомив, що влада США у взаємодії із європейськими союзниками готує додатковий пакет санкцій проти Росії. Чергові обмеження пов’язані із російською агресією у Чорному та Азовському морях.