Виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, на скільки та на які товари до новорічного столу найбільше зростуть ціни у 2020 році. Про це він повідомив в ефірі 24 каналу.

Зверніть увагу Як працюватиме Укрпошта на свята та у жорсткий карантин: графік

За його словами, формуючи бюджет на святковий стіл та витрати на подарунки, необхідно пам'ятати про жорсткий локдаун, який уряд ухвалив з 8 по 24 січня.

На які товари зростуть ціни

Як сказав експерт, святковий стіл, який містить традиційні страви (оселедець під шубою, олів'є) став дорожчий на 5,7%, ціни майже не змінилися. Є лідери серед продуктів, ріст цін яких навряд чи зменшиться до Нового року:

  • гречка;
  • олія;
  • цукор.

Майже усі овочі (зокрема ті, які входять у борщовий набір) однозначно здешевшають, у порівнянні з 2019 роком, на 10 – 12%.

Подорожчає ікра та м'ясо

Економіст відзначив, що трохи подорожчала ікра, адже цьогоріч вилов осетрових є менший. На світовому ринку ціна на ікру піднялась на 20%. Також трохи подорожчали (в межах інфляції) сало, м'ясо, молоко. Цитрусові стали не набагато дорожчими, приблизно на 2 гривні за кілограм.

Ціни на імпортні продукти

Також Пендзин розповів, що стабільність грошової української одиниці більш-менш дає гарантію того, що перед Новим роком імпорт не подорожчає. Адже українські імпортери вже заклали всі валютні ризики в ціну товару.