Але, на жаль, війна ця теж дуже і дуже небезпечна, і її наслідки можуть бути катастрофічними.

Йдеться про чергову атаку на найпотужніші підприємства міста Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча і Металургійний комбінат "Азовсталь".

Ці промислові гіганти через війну на Донбасі переживають далеко не найкращі свої часи. Проте саме завдяки цим підприємствам місто отримало економічну і політичну стабільність. Адже люди, яка має хорошу роботу і пристойну зарплату, не буде мріяти про міфічну "республіку" в складі великої "імперії". А на двох підприємствах працює понад 40 тисяч людей.

Але у маріупольських комбінатів серйозна проблема екологічна. Проблема відома і не нова. Її регулярно і цілком резонно підіймають екологи та громадськість. Власник комбінатів холдинг "Метінвест" претензії приймає і затверджує, що екологічне спрямування є одним з пріоритетних. Можна сперечатися про те, як швидко і наскільки ефективно власник вирішує проблему. Але точно не можна їй дати раду "за всяку ціну" як це пропонують робити певні "громадські працівники". Бо вони вимагають просто закрити підприємства на період, поки ті не впровадять технології, які зроблять виробничий процес абсолютно екологічно чистим.

Тверезо мислячій людині зрозуміло, чим обернеться закриття чи навіть припинення роботи металургійних гігантів. Для економіки України це великий удар, який поставить країну на коліна. Для Маріуполя – цей удар смертельний. Немає сумнівів, що цей нині проукраїнське місто дуже швидко виявиться в "іншій країні".

Ви скажете: навіщо звертати увагу на шалені вимоги якихось "громадських" і розганяти страшилки в стилі "Путін нападе"? Хіба мало хто і що говорить! Але не все так просто. І вже дзвенять перші тривожні дзвіночки. Але про все по черзі.

В Україні зараз перехідний період у вищих ешелонах влади. Та ще й грядуть парламентські вибори. У цей "смутний час" з'явилося багато тих, хто бажає "половити рибку в каламутній воді". Атака на металургійні комбінати в Маріуполі з цієї опери. За інсайдерською інформацією, розпалюють війну великі бізнесмени в сфері заготівлі та переробки металобрухту як з України, так і з Росії. Їх першочергова мета: провести в Маріуполі серію екологічних протестів, розбурхати не тільки місто, а й всю Україну, щоб домогтися закриття ММК імені Ілліча і "Азовсталі". Потім підприємства підуть "під ніж" тобто, на металобрухт, який відправиться, як і більшість подібного української сировини, за тією самою второваною стежкою, в невизнане Придністров'я на Молдавський металургійний завод (саме туди, а не на вітчизняні підприємства відправляється левова частка українського брухту). Важливий момент: цей завод фактично належить російському олігархові Алішеру Усманову, одному з гаманців Володимира Путіна. Ось така картина вимальовується де очевидно, хто і яку вигоду отримує, а хто прогорить.

Ви можете знову сказати: не вірю, все це чергові страшилки ... Але ось вам про обіцяні перші дзвіночки.

24 травня в групі "За екологічно чистий Маріуполь" в Facebook певний Anonymous-MRPL оголосив про проведення 6 червня маршу протесту, присвяченого дню народження "Метінвесту". Аналогічні марші, за його словами, пройдуть ще в чотирьох містах Києві, Запоріжжі, Кривому Розі та Дніпрі. А координувати їх буде інший Анонімус (його акаунт, до речі, створений лише 20 травня і містить лише один пост). Загалом, класика жанру: хтось невідомий збирає людей на марш, і в разі якихось непередбачених ситуацій відповісти, природно, буде нікому. Тим більше, що за організацію акцій, наприклад, в Києві та Запоріжжі взялася скандальна партія "Демократична Сокира".

Примітно, що відомий місцевий політик, який раніше влаштовував екологічні протести депутат Маріупольської міськради і голова фракції "Сила людей" Максим Бородін відхрестився від маршу.

"У Маріуполі точно немає монополії на тему екології. Кожен робить, що може і те, що вважає за потрібне... Заходи, які вирішила провести будь-яка з маріупольських ЕКОГРУП, це, в першу чергу, відповідальність і головний біль самих організаторів заходу. Придумали ідею самі, оголосили в пабліку без будь-яких обговорень з іншими активістами самі несіть відповідальність", заявив Бородін.

Очевидно, що політики, прикинувшись "екологічними активістами" в Маріуполі нагуляли апетит і в пошуках наживи втратили здоровий глузд. Адже якщо раніше за допомогою екології в місті ставали місцевими депутатами і мітили в Верховну Раду, як сам Бородін, то тепер на кону здача міста окупантам. Сіяти паніку в прифронтовому місті небезпечно. І місцеві це прекрасно розуміють.