Як повідомляє Інтерфакс-Україна, ланцюжок цей складали три компанії: на Британських Віргінських островах (БВО), на Кіпрі і в Нідерландах.

У матеріалах, які передали радники Порошенка, зазначається, що всього було проведено чотири операції.

Фонд Прайм Ессетс Капітал, зокрема, оплатив 85% ТОВ "Центрально-Європейська кондитерська компанія" (ЦЕКК), що є холдинговою компанією Roshen, додаткову емісію акцій кіпрської CEE Confectionary Investments Limited, якій до цього одноосібно володіла раніше створена Порошенко Prime Asset Partners Limited.

Після цього кіпрська компанія обміняла цей пакет української компанії на емісію акцій нідерландської Roshen Europe B.V., яка в результаті стала прямим власником 85% в ЦЕКК.

Третьою операцією була купівля фондом Прайм Ессетс Капітал у Порошенка компанії Prime Asset Partners Limited, яка, згідно з поданими документами, єдина з чотирьох була придбана за готівку та оплачена гривнями на території України.

Зрештою, четвертою операцією став обмін українським фондом акцій кіпрської CEE Confectionary Investments Limited на додемісію акцій Prime Asset Partners Limited (БВО).

Після реструктуризації, станом на 25 травня 2016 року, власником українських корпоративних прав була нідерландська компанія, власником акцій нідерландської компанії була кіпрська компанія, власником кіпрських акцій була БВО компанія, власником БВО акцій був український фонд,
— описується в документах нова структура володіння Порошенка 85% відсотками в Roshen.

Крім того, радники оприлюднили висновок юридичної фірми Baker & McKenzie, залученої для незалежної перевірки цієї схеми корпоративної реструктуризації, яка підтвердила відсутність у ній операцій з виведення грошових коштів за кордон та відповідність законодавству України.

Читайте також: Порошенко має активи у низці підприємств, крім Roshen (Список)

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Порошенко передав свою кондитерську корпорацію "Roshen" в управління так званого "сліпого трасту".