Цей онлайн-калькулятор запустило Міністерство юстиції, тож він розміщений на сайті міністерства, а ще – на сайті Урядового порталу. Користуватися калькулятором дуже легко. Потрібно просто вказати свій поточний тариф, наявність лічильника та площу помешкання.

Дізнайтеся також про запуск ринку електроенергії: як вплине на ціни і що змінить

онлайн-калькулятор платіжки комунальні послуги тепло гаряча вода
Так виглядає онлайн-калькулятор чесної платіжки

На сьогодні вартість опалення в різних областях України кардинально відрізняється, заявив глава Мін’юсту Павло Петренко. Усе через непрозорість формування тарифів, бездарність чиновників і корумпованість підприємств-постачальників на місцях.

При цьому вартість газу для всіх однакова. Але в Чернівцях вартість гігакалорії тепла становить 1200 гривень, тоді як у Чернігові, Рівному та Луганську – перевищує 1700 гривень.

Саме тому 26 червня уряд схвалив постанову про встановлення граничних цін на тепло.

Що таке граничні ціни на тепло?

  • Згідно з відповідною постановою уряду, вартість 1 гігакалорії тепла в містах обласного значення не має перевищувати економічно обґрунтованого значення, а саме – 1400 гривень.
  • Водночас вартість гарячої води має становити 83 гривні за кубометр у квартирах з сушарками для рушників і 75 гривень – без них.

Читайте також: Українці отримуватимуть компенсацію за неякісне прибирання будинків та роботу ліфтів

За підрахунками, завдяки граничним цінам на тепло, в середньому вартість опалення та гарячої води має знизитися на 14%. А в окремих містах-рекордсменах тарифи на опалення впадуть на 40%, наголосив Петренко.