На початок квітня міжнародні резерви України складають 24,9 мільярда доларів. Зменшення міжнародних резервів зумовлене, насамперед, значними валютними інтервенціями НБУ. На такі кроки Нацбанк пішов, аби згладити надмірні курсові коливання – через ажіотаж на валюту з боку бізнесу та населення. Про це інформує Національний банк України у фейсбуці.

Дивіться також Як коронавірус вплинув на ринок праці в Україні: нові дані НБУ

Використання міжнародних резервів у березні:

  • 2,189 мільярда доларів НБУ витратив на підтримку гривні;
  • 1,124 мільярда доларів з резервів викупив уряд для погашення державних боргів. З них 409,3 мільйона доларів витратили на обслуговування боргу перед МВФ.

Ці витрати з резервів були врівноважені новими надходженнями на користь уряду. Упродовж місяця уряд залучив 873,2 мільйона доларів та 276,9 мільйона євро за рахунок розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у іноземній валюті,
— розповіли у Нацбанку.

Наразі рівень міжнародних резервів – безпечний, адже достатній для покриття майбутнього імпорту на майже 4 місяці.

Міжнародні резерви України:

  • початок січня – 25,3 мільярда доларів;
  • початок лютого – 26,3 мільярда доларів;
  • початок березня – 26,62 мільярда доларів;
  • початок квітня – 24,9 мільярда доларів.

Що таке міжнародні резерви?Міжнародні або валютні резерви – це запаси державних активів у світових валютах. Ними розпоряджаються органи грошово–кредитного регулювання. Міжнародні резерви потрібні, аби коригувати курс національної валюти та розраховуватись за валютними зобов'язаннями країни, або ж їх витрачають на інші потреби загальноекономічного значення.