Як повідомляє журналіст 24 Каналу Влад Сокольцов, із початком акції блокування російських фур на цьому КПП група людей з громадських організацій "Рух Автомайдан Житомир" і "Самооборона" заблокувала вантажівки з російськими номерами біля пункту пропуску "Виступовичі". Зараз до акції також долучились представники УНА-УНСО та дехто з тих, хто вже повернувся із зони АТО.

Блок-пост активісти облаштували на зупинці перед самим КПП. Там чергують щонайменше 10 людей одночасно, кожна зміна триває 12 годин. Продукти та воду учасникам блокади приносять місцеві мешканці.

Учасники акції вимагають прийняття закону, який би заборонив російським вантажівкам не лише проїздити через територію України транзитом, а й заборонити їм в’їзд взагалі.

Самі активісти запевняють, що влада жодним чином не допомагає їм у проведенні акції, але і не перешкоджає блокувати російські фури. Разом з тим, за їхніми словами, є неофіційна домовленість із співробітниками прикордонних служб, згідно з якою ті попереджають активістів про машини, які вони впускають в Україну. Самі прикордонники коментувати цю ситуацію відмовились.

Учасники блокади також наголошують, що зараз потоку на в’їзд до України вже нема. Ті ж вантажівки, які намагаються виїхати з країни, активісти випускають, але перед тим проводять із водіями профілактичні бесіди.

Читайте також: Усе про блокаду російських фур: чому цим знову займаються активісти