Батареї, що регулюються

Один з найпростіших та найочевидніших способів почати заощаджувати на теплопостачанні – замінити старі батареї на сучасні радіатори з функцією регулювання температури у квартирі. Більшість з таких радіаторів можна під'єднати до власного мобільного телефону й регулювати температуру тепла в оселі віддалено.

До теми Опалювальний сезон 2021 – 2022 в Україні: якими будуть тарифи та що з субсидіями

Наприклад, коли ви йдете на роботу й у квартирі нікого немає цілий день, то можна прикручувати радіатор на декілька градусів, або ж якщо вирішили поїхати у відрядження чи подорож на декілька днів. Таким чином квартира не охолоне повністю, якби ви, наприклад, зовсім вимкнули опалення, але й розхід тепла буде значно менший.

Радіатору функцією

Завдяки радіаторам з функцією "регулювання рівня тепла" можна самостійно встановлювати бажану температуру в оселі й заощаджувати / Фото – архів 24 каналу

Поквартирні лічильники

Якщо ви живете у новобудові, то скоріш за все вам вдасться встановити окремий лічильник на власну оселю. У більшості будинків в Україні діє така система плати за теплопостачання: загальний розхід у всьому будинку ділиться пропорційно до кількості квартир у ньому. Тобто, ви можете заощаджувати, у той час, як у вашого сусіда будуть постійно відкриті вікна.

Саме тому поквартирні лічильники – досить раціональна ідея. Однак їх можливо буде встановити лише за умови, що у вас в будинку горизонтальне розведення системи опалення. Тобто коли в оселі можна зафіксувати скільки тепла зайшло у кожну конкретну квартиру.

На жаль, у старих квартирах вертикальне розведення тепла, тому поквартальний лічильник зможуть встановити не всі. Адже у більшості будинків усі квартири з'єднані однією трубою й визначити скільки "заходить" тепла у кожну конкретну квартиру неможливо.

Колективні рішення

Якщо ви дійсно хочете почати заощаджувати на теплопостачанні, а у вас вертикальне розведення тепла, то, на жаль, без сусідів не обійтись, оскільки більшість рішень потребують колективної підтримки, а також голови ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку).

Читайте також У червоних карантинних зонах по-новому нараховуватимуть субсидії

Встановлення індивідуального теплового пункту

Найпростіший спосіб модернізувати систему теплопостачання у будинок й уникнути ситуацій, коли за вікном потеплішало й ви змушені відчиняти вікна, через задуху у квартирі – встановити індивідуальний тепловий пункт у будинку з загальнобудинковим лічильником та погодним регулятором тепла.

Таким чином вони у симбіозі будуть реагувати на температуру повітря на вулиці та подавати потрібну кількість тепла у будинок. Таким чином вам дійсно вдасться заощаджувати у перспективі та не платити більше за "опалення вулиці".

Індивідуальний тепловий пункт буде подавати потрібну кількість тепла у будинок, зважаючи на погодні умови / Фото – архів 24 каналу

Зверніть увагу У Києві стартував опалювальний сезон

Утеплення будинку

Якщо у вашому будинку створено ОСББ, то варіант комплексної модернізації буде цілком актуальний. Завдяки модернізації вашої багатоповерхівки ви зможете створити замкнутий контур утеплення для всього периметру: вікна, стіни, дах, перекриття підвалу.

Однак зауважте, що будинки висотою понад 26,5 метра утеплюються виключно з негорючих матеріалів. Тобто мінеральною, кам'яною або базальтовою ватою.

Важливо! Так зване "клаптикове" утеплення зовнішніх стін квартири незаконно. Оскільки це самостійна зміна вигляду будинку й власника можуть притягнути до адміністративної відповідальності та зобов'язати зняти утеплення й виплатити витрати.

Що робити, якщо фінанси обмежені

Якщо ваші фінанси обмежені й найближчим часом навряд чи вдасться змінити систему опалення в оселі, то ви завжди можете вдатись до деяких лайфхаків, що допоможуть трохи заощадити на теплопостачанні.

як заощадити на теплі, якщо фінанси обмежені

Як заощадити на теплопостачанні, якщо фінанси обмежені / Фото – Pexels

Корисно Як зекономити на газі: дієві поради зменшення суми в платіжці

Лайфхаки, як заощадити на комунальних платіжках за тепло

  1. Встановіть спеціальний теплозахисний екран між стіною та батареєю. Таким чином алюмінійове покриття буде відзеркалювати тепло від неї та направлятиме його у середину кімнати, відповідно краще зберігатиметься тепло в оселі. Але якщо грошей на теплозахисний екран немає, то можете взяти відповідний по розмірах шматок ДСП та наклеїти на нього фольгу.
  2. Зніміть декоративні решітки з батарей, адже вони можуть екранувати близько 20% тепла від батареї. Звісно, таке дизайнерське рішення може зробити будь-яку кімнату більш затишною, проте у холодні пори року зважте, що вам більш доречно: тепла оселя чи стильний вигляд кімнати.
  3. Спеціальна прозора плівка на вікнах, що покращує теплозабезпечення віконного скла. Завдяки тому, що вона має низький коефіцієнт теплопередачі, можуть забезпечити додаткових декілька теплих градусів у зонах біля вікон.
  4. Перефарбуйте батареї у темний колір. Зазвичай в оселях стандартно батареї білого кольору, однак, якщо перефарбувати їх у чорний, то вони будуть здатні випромінювати на 8% більше тепла.
  5. Правильно провітрюйте приміщення. Холодна пора року – це не лише великі платіжки за тепло та різдвяні свята, але й час, коли підвищується ризик захворіти ГРВІ, тому провітрювання приміщення ніяк не уникнути. Більшість відкриває вікна у режимі "провітрювання" й залишає їх так на довгий час, думаючи, що тепло повільніше "тікатиме" з оселі. Проте це не так. Річ у тім, що у такий спосіб стіни та стеля холонуть, через що у кімнаті стає досить прохолодно. Тому краще відкривати вікна навстіж на короткий проміжок часу.
    Джерело: https://in.ck.ua/ua/buduysya/bytva-za-teplo-yak-zekonomyty-na-opalenni-budynku